Operator w ApartHotelu na wagę złota?

Zbędny, czy na wagę złota?

Badania na rynku nieruchomości - prowadzone w ciągu ostatniej dekady w Niemczech pokazały, że Aparthotele to przyszłościowa i opłacalna nieruchomość.

Również w Polsce stały się modną i cenioną inwestycją, a w dobie pandemii są najpopularniejszą formą lokowania kapitału.

Polacy najczęściej decydują się na zakup apartamentu inwestycyjnego, dostosowanego pod wynajem krótkoterminowy i działającego w ramach condo-hotelu.  

Spora część nabywców na stałe mieszka poza rejonem inwestycji, dlatego odpowiedzialne kierowanie obiektem przekazywane jest w ręce profesjonalnego operatora.

nieruchomości operator

Kim jest Operator obiektu?

Operator to osoba specjalizująca się w zarządzaniu i wynajmie obiektów działających w ramach apart-hotelu.

Dobry deweloper najczęściej podejmuje i sugeruje nabywcom współpracę z jednym operatorem całego budynku, który jest wspólny dla wszystkich inwestorów. Takie rozwiązanie ułatwia promocję obiektu i tworzy markę, z której czerpią korzyści wszystkie apartamenty położone w budynku.

Inwestycja na przyszłośc

Co robi operator w Aparthotelu?

Zadania i obowiązki 

Do głównych obowiązków operatora należy dbanie o sprawne funkcjonowanie budynku. Przejmuje on całość spraw związanych z obiektem: obsługę gości hotelowych, koszty obsługi i serwisu oraz profesjonalny marketing obiektu.

Operator zajmuje się  także pozyskiwaniem najemców i dbaniem o optymalne obłożenie hotelowych apartamentów.

Operator odciąża inwestorów i w ich imieniu pozyskuje gości zainteresowanych wynajmem apartamentu oraz dba o kwestie wykończenia, obsługi i sprawy porządkowe w budynku.

Umowa z operatorem, a zysk inwestorów

Jaką formę współpracy wybrać?

Innym zadaniem operatora jest profesjonalne zawieranie umów z inwestorami kupującymi apartamenty i wypłacanie im określonego w umowie zysku.

Umowy między operatorem, a inwestorami zawierane są najczęściej na czas nieokreślony, z możliwością przedłużenia.  Strony ustalają wygodny dla siebie model i sposób rozliczeń: (miesięczny, kwartalny lub roczny).

Operatorzy oferują najczęściej dwa rodzaje współpracy.

Pierwszy ma formę dzierżawy apartamentu, ze stałą opłatą dla właściciela lokalu. W tym wypadku otrzymuje on stałą stopę zwrotu, bez względu na poziom obłożenia hotelu.

 Jest to zdecydowanie gorszy rodzaj umowy, która zazwyczaj sporządzana jest w oparciu o kwotę wartości apartamentu, pomniejszoną o VAT, a czasem  wartość wykończenie nieruchomości.

Stała stopa zwrotu jest w perspektywie czasu i  zwrotu inwestycji  mniej korzystną opcją dla właściciela apartamentu.

Drugi wariant uzależniony jest od ilości gości hotelowych.

Od lat przy sprzedaży apartamentów inwestycyjnych, firma Tatra Style rekomenduje właśnie taki rodzaj współpracy.

Jest on korzystny dla obu stron, ponieważ operator i inwestor dzielą się zyskiem 70/30. Małe obłożenie obiektu- to mały zysk dla operatora. Atrakcyjna lokalizacja, to większa szansa na duże obłożenie hotelu i większe zyski. Również podczas ustalania cen sezonowych- warto zaufać operatorowi, ponieważ dobrze prosperujący apartament, przynosi zyski także jemu.  

Deweloper dbający o swoich klientów poleci taki sposób zawierania umowy.

Doświadczenie kluczem do sukcesu

Decydując się na inwestycję położoną w Aparthotelu, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy zarządzającej obiektem.

W Tatra Style wiemy, że doświadczenie jest kluczowym elementem sukcesu, dlatego stawiamy na profesjonalistów.

Naszymi obiektami kierują osoby kompetentne, z wieloletnim doświadczeniem, wykonujące swą pracę z pasją i zaangażowaniem.

Zaufaj Tatra Style i buduj z nami Swoją przyszłość.

Odwiedź naszą stronę internetową:  https://tatrastyle.pl/

Znajdź inwestycję idealną dla siebie i zobacz efekty naszej pracy.

Zobacz też

26 kwietnia 2022
Samodzielność lokalu i jego wyodrębnienie

Planujesz zakup nieruchomości w górach lub apartamentu inwestycyjnego, od dewelopera? Czeka Cię szereg formalności, których spełnienie pozwoli nabyć wymarzoną inwestycję.

Czytaj artykuł
3 grudnia 2021
Aparthotel - Condohotel

W oczach turystów i inwestorów zyskują nowoczesne obiekty. Potwierdzają to badania prowadzone na rynku nieruchomości. Obserwujemy zmianę światowych trendów, w których prym wiodą Aparthotele i Condohotele

Czytaj artykuł
17 września 2021
Księga wieczysta, a zakup nieruchomości

Na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej ofert zakupu mieszkania, lub apartamentu inwestycyjnego od deweloperów. Kupujący jednak podchodzą z dużym dystansem...

Czytaj artykuł
18 czerwca 2021
Apartament inwestycyjny strzałem w 10- tkę?

Gwałtowny wzrost zapotrzebowania na rodzinne apartamenty sprawił, że Białka Tatrzańska to łakomy kąsek w oczach przedsiębiorców i inwestorów. Popularność luksusowy...

Czytaj artykuł
10 maja 2021
Hotele w Białce nie będą miały gości!

W ostatnim czasie znacząco wzrosło zainteresowanie obiektami działającymi w ramach Condo-hotelu. Inwestycje ,,bezobsługowe” z basenem, strefą Spa i restauracją w ob...

Czytaj artykuł
8 kwietnia 2021
Luksusowe inwestycje deweloperskie

Luksus, ponadczasowa elegancja, komfort i funkcjonalna przestrzeń, to tylko niektóre z zalet apartamentów Tatra Style. Połączenie elementów architektury podhalański...

Czytaj artykuł
9 marca 2021
Czy apartament w górach przynosi regularne zyski?

Białka Tatrzańska bije rekordy popularności wśród najczęściej wybieranych regionów turystycznych w Małopolsce. Liczba odwiedzających Białkę Tatrzańską w ciągu roku ...

Czytaj artykuł
18 lutego 2021
Alternatywa dla inwestowania pieniędzy

W ostatnich latach wśród prywatnych inwestorów coraz większym zainteresowaniem cieszy się rynek nieruchomości. Głównym powodem jest rosnąca wartość zarówno gruntów...

Czytaj artykuł
Zadzwoń
envelopephone-handsetmap-markercross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram