tatra style

Alternatywa dla inwestowania pieniędzy

INWESTYCJA W APARTAMENTY W GÓRACH

W ostatnich latach wśród prywatnych inwestorów coraz większym zainteresowaniem cieszy się rynek nieruchomości. Głównym powodem jest rosnąca wartość zarówno gruntów, jak i budynków. Jedną z możliwości, jaką mają inwestorzy zainteresowani pomnażaniem kapitału poprzez nieruchomości, jest inwestowanie w apartamenty pod wynajem krótkoterminowy.

Zróżnicowany rynek nieruchomości – w co inwestować?

Z raportu „InfoKredyt oszczędzanie i kredytowanie Polaków” przygotowanego przez Związek Banków Polskich wynika, że Polacy oszczędności najchętniej deponują w bankach. Produkty oszczędnościowo-inwestycyjne szczególnie chętnie wybierane przez konsumentów to lokaty krótkoterminowe (do 6 miesięcy – 88 proc.), lokaty długoterminowe

(powyżej roku – 40 proc.), fundusze inwestycyjne (35 proc.) i obligacje skarbowe (8 proc.). Powoduje to stratę wartości pieniądza zainwestowanego w lokaty. Inwestycje w produkty finansowe z powodu niższego oprocentowania niż obecna inflacja niosą duże ryzyko straty zainwestowanego kapitału.

Aktualnie sytuacja na rynku nie ułatwia inwestowania – procent oferowany przez banki w ramach produktów oszczędnościowych jest na tyle niski, że nie zawsze skutecznie chroni przed inflacją. Inwestorzy, którzy nie chcą stracić, muszą szukać alternatyw. Jedną z popularniejszych są właśnie nieruchomości.

Wejście na rynek nieruchomości oznacza konieczność przygotowania strategii inwestycyjnej. Ten segment rynku inwestycji jest różnorodny. Inwestorzy, którzy widzą w nim potencjał, kupują różne nieruchomości, w tym choćby mieszkania pod wynajem długoterminowy lub apartamenty pod wynajem krótkoterminowy. Popularnością cieszy się również crowdfunding nieruchomości komercyjnych. Na co się zdecydować? W dużej mierze zależy to od wiedzy inwestora i czasu, jaki będzie on mógł poświęcić na pomnażanie kapitału. Świadomy wybór sprawi, że inwestowanie w nieruchomości nie tylko pozwoli na osiągnięcie atrakcyjnych stóp zwrotu ale przede wszystkim na ochronę kapitału w niepewnej sytuacji rynkowej

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na wynajem?

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem posiada jedną niekwestionowaną zaletę. Badania rozwiniętych rynków pokazują, że w długim terminie nieruchomości zyskują na wartości przeciętnie 1 – 2 pp. ponad poziom inflacji i to bez uwzględnienia zysków z ich wynajmu. Lokata kapitału w mieszkania na wynajem generuje satysfakcjonujący zysk przy minimalnym ryzyku, a jednocześnie jest to sprawdzony sposób budowania wolności finansowej. Wybór wynajmu długoterminowego lokali mieszkalnych wiąże się z koniecznością poznania praw lokatorów i obowiązków najemcy, zabezpieczenia swoich interesów (choćby przez podpisywanie z każdym najemcą umowy o najem okazjonalny) i wreszcie kontrolowania, czy na rachunek bankowy co miesiąc wpływa czynsz. Jeżeli inwestor nie ma czasu samodzielnie zająć się tymi formalnościami, może – rezygnując z części wynagrodzenia – zlecić te zadania specjalistom z biura zarządzania nieruchomościami. Jest też inna możliwość – niewymagające zaangażowania ze strony inwestora inwestycje w luksusowe aparthotele w górach.

Jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów na Podhalu jest Zakopane. Jeżeli spojrzeć na najczęściej odwiedzane miasta w Małopolsce, Zakopane plasuje się na drugim miejscu, tuż po Krakowie. Powodów, dla których turyści postanawiają spędzić czas wolny właśnie w tej miejscowości, jest naprawdę wiele. Wszechobecna natura, monumentalne góry i wreszcie podhalańska kultura – to tylko kilka powodów, dla których nie trzeba specjalnie reklamować odpoczynku w tej części Polski.

Aparthotel – czy to się opłaca?

Inwestowanie w apartamenty pod wynajem krótkoterminowy jest słusznie postrzegane jako stabilna i opłacalna inwestycja. Taki punkt widzenia dodatkowo upowszechnił się po ostatnim kryzysie finansowym. Wśród osób zainteresowanych krótkoterminowym zarabianiem na nieruchomościach szczególną popularnością cieszą się kurorty turystyczne. To jednak nie apartamenty położone nad morzem, ale w górach zapewniają inwestorom największy zysk. Dlaczego? Wysoki i średni sezon turystyczny na Podhalu trwa ok. 280 dni, czyli przez większą część roku. W przypadku miejscowości nadmorskich jest on znacznie krótszy – przy sprzyjającej pogodzie wynosi ok. 120 dni. Różnica jest ogromna – właściciel apartamentu położonego na Podhalu zyskuje ok. 160 dni, przez które może gościć turystów zarówno z Polski, jak i zagranicy. To z kolei przekłada się korzystnie na uzyskiwaną stopę zwrotu – jest ona  zdecydowanie wyższa niż w nadmorskich kurortach. Globalna dekoniunktura mocno wpływająca na notowania giełdowe sprawiła, że ludzie zaczęli z większym zainteresowaniem spoglądać na takie cele inwestycji, które oprócz umownej wartości posiadają też cechy użytkowe. Aby jednak zmaksymalizować zysk, trzeba zwrócić uwagę na kilka atutów nieruchomości takich jak lokalizacja, metraż i standard wykończenia. Aparthotel na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły hotel. Jednak wyróżnia go struktura własności – teoretycznie każdy pokój może mieć innego właściciela. Z zakupionego lokalu można zrobić użytek na dwa sposoby: korzystać osobiście lub wynajmować, zyskami dzieląc się z operatorem, który nim zarządza. Czuwa on nad obsługą gości a jego wynagrodzenie stanowi prowizja od wypracowanego zysku, dzięki czemu zależy mu na zadowoleniu gości i wypełnionym kalendarzu.

Do zadań operatora należą: kompleksowe przygotowanie apartamentu, prowadzenie systemu rezerwacji, obsługę gości, promocja apartamentu oraz całego obiektu, optymalizacja ceny wynajmu, bieżące naprawy, regulowanie należności finansowych, przygotowanie apartamentu na Państwa przyjazd, reprezentację interesów właściciela, marketing oraz comiesięczny przelew na konto od przychodu wygenerowanego przez apartament.

Kupując lokal w Aparthotelu Prestige nabywca otrzymuje pełne prawo własności do wybranego apartamentu oraz prawo własności gruntu wraz z wpisem do odrębnej księgi wieczystej. Wlasciciel apartamentu zawiera długoletnią umowę najmu z operatorem co zapewnia wysoką stopę zwrotu oraz pełną bezobsługowość inwestycji. Od ceny nabycia brutto apartamentu możliwe jest uzyskanie zwrotu podatku VAT.

Standard ma znaczenie

Dla apartamentów przeznaczonych pod wynajem krótkoterminowy charakterystyczny jest wysoki standard – w ten sposób właściciele mogą zmaksymalizować zyski. Na tle powstających i oddawanych do użytku na Podhalu budynków wyróżnia się inwestycja ApartHotel Prestige. Jest ona położona przy ul. Paryskiej, w cichej i spokojnej okolicy. Z okien apartamentów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Tatry z Giewontem i Kasprowym Wierchem. Położenie sprzyja też korzystaniu z pełnej gamy atrakcji turystycznych dostępnych w tej części Polski.

Inwestycja ApartHotel Prestige to łącznie 61 luksusowych apartamentów o powierzchni od 20 do 50 mkw. Czym się one wyróżniają? Każdy apartament został zaprojektowany z myślą o wynajmie. Kupując apartament, odbierasz gotowe, luksusowo wyposażone mieszkanie. W apartamencie znajdują się nie tylko wysokiej klasy meble, sprzęty RTV AGD, lecz także pościel i ręczniki, a nawet drobne, gustowne dodatki, jak wazon z kwiatami czy świece. Wszystko dobrane przez sprawdzonych projektantów wnętrz, którzy pracują dla nas na wyłączność i wiedzą, jakie sprawdzają się podczas eksploatacji przy wynajmie krótkoterminowym. Do wykończenia wnętrz wykorzystano naturalne materiały, w tym drewno i kamień. Duża liczba przeszkleń powoduje, że wnętrza apartamentów są dobrze doświetlone, a z okien roztacza się widok na góry. Do każdego apartamentu przynależy balkon lub przeszklony taras.

Czym jest i jak działa firma Tatra Style?

Za inwestycję Apartamenty Prestige odpowiada Tatra Style. To doświadczony deweloper – na rynku działa on od 2000 r. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje on w oferowaniu rezydencji i aparthoteli pod inwestycje krótkoterminowe położonych na Podhalu. W portfolio firmy znajdują się m.in. Góralska Rezydencja, czyli 36 luksusowych apartamentów wraz ze strefą SPA i recepcją, oraz Aparthotel Góralski 2, który jest zlokalizowany w Białce Tatrzańskiej.

To, co wyróżnia Tatra Style, to doskonała znajomość regionalnego rynku co przekłada się na wybór najlepszych nieruchomości gruntowych pod budowę kolejnych inwestycji. Dla inwestorów zainteresowanych krótkoterminowym zarabianiem na nieruchomościach oznacza to możliwość zmaksymalizowania zysków – apartamenty dostępne są w najlepszych punktach regionu, dzięki temu chętnych na zatrzymanie się w nich nie brakuje. Do każdej realizowanej inwestycji Tatra Style angażuje cenionych architektów, którzy doskonale orientują się w charakterystycznej zabudowie regionu. Pełnymi garściami czerpią oni zarówno z tradycji, jak i nowoczesności, efektem czego są estetyczne i komfortowe budynki. Tatra Style doskonale rozumie przy tym inwestorów – firma samodzielnie prowadzi kilka obiektów wypoczynkowych, dzięki czemu jest w stanie pogodzić potrzeby najemców z oczekiwaniami właścicieli nieruchomości

 

Tatra Style – inspirujemy się górami, tworzymy od lat …

Nowa inwestycja: Luksus nad brzegiem jeziora
Nowe Apartamenty na sprzedaż blisko jeziora i gór!   Zapraszamy do odkrycia wyjątkowej oferty, nowej realizacji luksusowych apartamentów nad malowniczym Jeziorem Czorsztyńskim w pobliżu Tatr   Co oferujemy: Oferujemy wysokiej klasy apartamenty w r...
Apartamenty bezpośrednio od dewelopera
Tatra Style- mądra inwestycja w przyszłość     Inwestorzy dzisiejszych czasów poszukują dobrej alternatywy, dla ulokowania swojego kapitału. Rynek nieruchomości uznawany jest za najbardziej stabilny, dlatego ogromną popularnością cieszą się ...
Pomysł na inwestycje w dobie inflacji
Potencjał rodzinnych apartamentów na Podhalu.    Podhale uznawane jest za najpopularniejszy region turystyczny w małopolsce. Majestatyczne szczyty Tatr przyciągają tłumy turystów, o każdej porze roku. W Zakopanem, Kościelisku i Białce Tatrzańs...
Nieruchomości inwestycyjne a zwrot podatku VAT
Czy osoby fizyczne mogą odliczyć podatek VAT?  W dobie inflacji obserwujemy drastyczny spadek wartości pieniądza. Wielu inwestorów szukając alternatywnych źródeł ochrony oszczędności, decyduje  się na zakup własnego apartamentu inwestycyjneg...
Stan deweloperski, czy wykończenie pod klucz?
Przeanalizowałeś rynek nieruchomości i zdecydowałeś się na zakup własnego apartamentu inwestycyjnego, od dewelopera?  Czeka Cię jeszcze kilka kluczowych decyzji. Jedną z nich jest wybór stanu wykończenia nieruchomości, po jej zakończeniu. Dew...
Gdzie kupić apartament na wynajem?
Chcesz kupić apartament na wynajem, ale nie wiesz gdzie? Przeczytaj ten wpis. Wyjaśniamy, jak rozpoznać lokalizację, która przyniesie zyski z inwestycji. Inwestowanie w apartamenty na wynajem to atrakcyjny sposób lokowania kapitału, ale wymaga uwzgl...
Dlaczego warto inwestować w Zakopanem?
Kiedy ostatnio odwiedziłeś Zakopane? Rewelacyjna lokalizacja i bliskość Tatr przyciągają! Przeczytaj, dlaczego warto inwestować w Zakopanem i jak to robić z głową. Zakopane od lat bije rekordy popularności wśród inwestorów. Stabilne i rentown...
Aparthotel - Condohotel
W oczach turystów i inwestorów zyskują nowoczesne obiekty. Potwierdzają to badania prowadzone na rynku nieruchomości. Obserwujemy zmianę światowych trendów, w których prym wiodą Aparthotele i Condohotele...
Zadzwoń
Zadzwoń
envelopephone-handsetmap-markercross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram