Tatrastyle - apartamenty sprzedaż Zakopane

Aparthotel - Condohotel

Modne nieruchomości na Podhalu.

W oczach turystów i inwestorów zyskują nowoczesne obiekty. Potwierdzają to badania prowadzone na rynku nieruchomości. Obserwujemy zmianę światowych trendów, w których prym wiodą Aparthotele i Condohotele. 

Na Podhalu dominują pensjonaty i kwatery prywatne. Znajdziemy tutaj także bogatą ofertę tradycyjnych hoteli, w najróżniejszym standardzie. Jednak największą popularnością cieszą się nowoczesne Aparthotele i Condohotele. Dlaczego? 

Wynajem apartamentu w Aparthotelu lub pokoju w Condo hotelu kojarzy się z luksusem. Dodatkowo zapewnia funkcjonalną przestrzeń osobistą i oryginalny design, w bardzo wysokim standardzie. Aneks kuchenny, dostępny w apartamencie, pozwala na samodzielne przygotowanie posiłków oraz daje poczucie prywatności. Doceniane są także liczne udogodnienia, oddawane do dyspozycji gości - w cenie pobytu. Należą do nich: Basen, Strefa Spa&Wellness, Restauracja, Lobby Bar, czy Strefa dla dzieci. Głównie dlatego jest on najczęściej wybieranym obiektem noclegowym.
Aparthotel condohotel

Jak zdefiniować Aparthotel?

Aparthotel, to w najprostszym tłumaczeniu luksusowy obiekt, który zamiast pokoi hotelowych, oferuje apartamenty na wynajem krótkoterminowy. 

Lokale przypominają funkcjonalne mieszkanie i najczęściej składają się z: przestronnej części dziennej, wyposażonej w aneks kuchenny i wygodną sofę. Atutem jest osobna sypialnia, a także  balkon lub taras. 

W całym budynku znajdziemy szereg udogodnień dla gości. Głównie jest to: Basen, Strefa Spa, Restauracja, Lobby bar, Strefa dla Dzieci, Narciarnia, czy całodobowa Recepcja.

Na rynku nieruchomości możemy spotkać Aparthotele, które w swoich apartamentach nie posiadają aneksu kuchennego, lecz dodatkowy salon. W ramach aparthotelu działają również apartamentowce, podobne wyglądem do bloku mieszkalnego. W takim budynku nie ma recepcji, ani części wspólnych, a apartamenty wynajmowane są krótkoterminowo. Jednak na rynku nieruchomości pojawiają się zdecydowanie rzadziej.

Realizacje Tatra Style

Luksusowe Aparthotele zrealizowane przez firmę Tatra Style, to m.in.: Aparthotel Prestige w Zakopanem i Aparthotel Diamond w Białce Tatrzańskiej. Do mniejszych i kameralnych obiektów, również zlokalizowanych w Białce Tatrzańskiej, zaliczyć możemy Aparthotel Góralski 1 i Aparthotel Góralski 2. Kompleks budynków umożliwia gościom hotelowym korzystanie z udogodnień, znajdujących się w każdym z nich.
Nieruchomości condohotel

Co to jest Condohotel?

Condohotel tworzy zbiór lokali usługowych, o przeznaczeniu innym niż mieszkalne. Oferuje apartamenty, bądź pokoje hotelowe, o określonym standardzie - na wynajem krótkoterminowy.

Zadaniem Condohotelu jest zapewnienie obłożenia przez cały rok, ponieważ w modelu inwestycyjnym lokal musi na siebie zarabiać. Atrakcyjność obiektu podnosi położenie w turystycznych miejscowościach, bądź większych miastach. W systemie condo także znajdziemy liczne udogodnienia: Basen, Strefę Spa, czy Restaurację z Lobby Barem. 

Na Podhalu model Condohotelu tworzy ciekawą alternatywę gotowego biznesu i daje możliwość regularnego zysku. Dodatkowym ułatwieniem, szczególnie dla inwestorów stawiających pierwsze kroki w branży nieruchomości, jest opcjonalna współpraca, z profesjonalnym operatorem obiektu. Doświadczenie operatora gwarantuje fachową obsługę i pozwala w pełni wykorzystać potencjał nabytej nieruchomości.
Aparthotel nieruchomości

Jak zatem rozróżnić oba obiekty?

W Aparthotelu znajdziemy funkcjonalne apartamenty, a w Condohotelu mniejsze apartamenty, bądź pokoje hotelowe, oferowane na wynajem krótkoterminowy. 

Dla gości hotelowych różnica w funkcjonowaniu Aparthotelu i Condohotelu jest niedostrzegalna, ponieważ działają one jak standardowy hotel. 

Podstawowa różnica pojawia się tylko w oczach nabywców, gdyż wszystkie apartamenty, bądź pokoje hotelowe stanowią odrębne, samodzielne lokale i każdy z nich należy do osobnego inwestora. Aparthotel może działać w ramach Condohotelu. W obu przypadkach znajdziemy rozbudowaną bazę usługową dla gości: Restaurację, Lobby Bar,  Strefę Spa, Strefę dla dzieci, Basen itp. 

Można pokusić się o stwierdzenie, że Aparthotel i Condohotel to praktycznie taki sam obiekt. Aparthotele  i Condohotele różnią się jedynie standardem, a także grupą docelową, której są dedykowane. 

Poznaj nasz model inwestycyjny i sprawdź zrealizowane obiekty.

Zobacz też

Zadzwoń
envelopephone-handsetmap-markercross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram