tatra style

Aparthotel - Condohotel

Modne nieruchomości na Podhalu.

W oczach turystów i inwestorów zyskują nowoczesne obiekty. Potwierdzają to badania prowadzone na rynku nieruchomości. Obserwujemy zmianę światowych trendów, w których prym wiodą Aparthotele i Condohotele. 

Na Podhalu dominują pensjonaty i kwatery prywatne. Znajdziemy tutaj także bogatą ofertę tradycyjnych hoteli, w najróżniejszym standardzie. Jednak największą popularnością cieszą się nowoczesne Aparthotele i Condohotele. Dlaczego? 

Wynajem apartamentu w Aparthotelu lub pokoju w Condo hotelu kojarzy się z luksusem. Dodatkowo zapewnia funkcjonalną przestrzeń osobistą i oryginalny design, w bardzo wysokim standardzie. Aneks kuchenny, dostępny w apartamencie, pozwala na samodzielne przygotowanie posiłków oraz daje poczucie prywatności. Doceniane są także liczne udogodnienia, oddawane do dyspozycji gości - w cenie pobytu. Należą do nich: Basen, Strefa Spa&Wellness, Restauracja, Lobby Bar, czy Strefa dla dzieci. Głównie dlatego jest on najczęściej wybieranym obiektem noclegowym.
Aparthotel condohotel

Jak zdefiniować Aparthotel?

Aparthotel, to w najprostszym tłumaczeniu luksusowy obiekt, który zamiast pokoi hotelowych, oferuje apartamenty na wynajem krótkoterminowy. 

Lokale przypominają funkcjonalne mieszkanie i najczęściej składają się z: przestronnej części dziennej, wyposażonej w aneks kuchenny i wygodną sofę. Atutem jest osobna sypialnia, a także  balkon lub taras. 

W całym budynku znajdziemy szereg udogodnień dla gości. Głównie jest to: Basen, Strefa Spa, Restauracja, Lobby bar, Strefa dla Dzieci, Narciarnia, czy całodobowa Recepcja.

Na rynku nieruchomości możemy spotkać Aparthotele, które w swoich apartamentach nie posiadają aneksu kuchennego, lecz dodatkowy salon. W ramach aparthotelu działają również apartamentowce, podobne wyglądem do bloku mieszkalnego. W takim budynku nie ma recepcji, ani części wspólnych, a apartamenty wynajmowane są krótkoterminowo. Jednak na rynku nieruchomości pojawiają się zdecydowanie rzadziej.

Realizacje Tatra Style

Luksusowe Aparthotele zrealizowane przez firmę Tatra Style, to m.in.: Aparthotel Prestige w Zakopanem i Aparthotel Diamond w Białce Tatrzańskiej. Do mniejszych i kameralnych obiektów, również zlokalizowanych w Białce Tatrzańskiej, zaliczyć możemy Aparthotel Góralski 1 i Aparthotel Góralski 2. Kompleks budynków umożliwia gościom hotelowym korzystanie z udogodnień, znajdujących się w każdym z nich.
Nieruchomości condohotel

Co to jest Condohotel?

Condohotel tworzy zbiór lokali usługowych, o przeznaczeniu innym niż mieszkalne. Oferuje apartamenty, bądź pokoje hotelowe, o określonym standardzie - na wynajem krótkoterminowy.

Zadaniem Condohotelu jest zapewnienie obłożenia przez cały rok, ponieważ w modelu inwestycyjnym lokal musi na siebie zarabiać. Atrakcyjność obiektu podnosi położenie w turystycznych miejscowościach, bądź większych miastach. W systemie condo także znajdziemy liczne udogodnienia: Basen, Strefę Spa, czy Restaurację z Lobby Barem. 

Na Podhalu model Condohotelu tworzy ciekawą alternatywę gotowego biznesu i daje możliwość regularnego zysku. Dodatkowym ułatwieniem, szczególnie dla inwestorów stawiających pierwsze kroki w branży nieruchomości, jest opcjonalna współpraca, z profesjonalnym operatorem obiektu. Doświadczenie operatora gwarantuje fachową obsługę i pozwala w pełni wykorzystać potencjał nabytej nieruchomości.
Aparthotel nieruchomości

Jak zatem rozróżnić oba obiekty?

W Aparthotelu znajdziemy funkcjonalne apartamenty, a w Condohotelu mniejsze apartamenty, bądź pokoje hotelowe, oferowane na wynajem krótkoterminowy. 

Dla gości hotelowych różnica w funkcjonowaniu Aparthotelu i Condohotelu jest niedostrzegalna, ponieważ działają one jak standardowy hotel. 

Podstawowa różnica pojawia się tylko w oczach nabywców, gdyż wszystkie apartamenty, bądź pokoje hotelowe stanowią odrębne, samodzielne lokale i każdy z nich należy do osobnego inwestora. Aparthotel może działać w ramach Condohotelu. W obu przypadkach znajdziemy rozbudowaną bazę usługową dla gości: Restaurację, Lobby Bar,  Strefę Spa, Strefę dla dzieci, Basen itp. 

Można pokusić się o stwierdzenie, że Aparthotel i Condohotel to praktycznie taki sam obiekt. Aparthotele  i Condohotele różnią się jedynie standardem, a także grupą docelową, której są dedykowane. 

Poznaj nasz model inwestycyjny i sprawdź zrealizowane obiekty.

Zobacz też

Nowa inwestycja: Luksus nad brzegiem jeziora
Nowe Apartamenty na sprzedaż blisko jeziora i gór!   Zapraszamy do odkrycia wyjątkowej oferty, nowej realizacji luksusowych apartamentów nad malowniczym Jeziorem Czorsztyńskim w pobliżu Tatr   Co oferujemy: Oferujemy wysokiej klasy apartamenty w r...
Apartamenty bezpośrednio od dewelopera
Tatra Style- mądra inwestycja w przyszłość     Inwestorzy dzisiejszych czasów poszukują dobrej alternatywy, dla ulokowania swojego kapitału. Rynek nieruchomości uznawany jest za najbardziej stabilny, dlatego ogromną popularnością cieszą się ...
Pomysł na inwestycje w dobie inflacji
Potencjał rodzinnych apartamentów na Podhalu.    Podhale uznawane jest za najpopularniejszy region turystyczny w małopolsce. Majestatyczne szczyty Tatr przyciągają tłumy turystów, o każdej porze roku. W Zakopanem, Kościelisku i Białce Tatrzańs...
Nieruchomości inwestycyjne a zwrot podatku VAT
Czy osoby fizyczne mogą odliczyć podatek VAT?  W dobie inflacji obserwujemy drastyczny spadek wartości pieniądza. Wielu inwestorów szukając alternatywnych źródeł ochrony oszczędności, decyduje  się na zakup własnego apartamentu inwestycyjneg...
Stan deweloperski, czy wykończenie pod klucz?
Przeanalizowałeś rynek nieruchomości i zdecydowałeś się na zakup własnego apartamentu inwestycyjnego, od dewelopera?  Czeka Cię jeszcze kilka kluczowych decyzji. Jedną z nich jest wybór stanu wykończenia nieruchomości, po jej zakończeniu. Dew...
Gdzie kupić apartament na wynajem?
Chcesz kupić apartament na wynajem, ale nie wiesz gdzie? Przeczytaj ten wpis. Wyjaśniamy, jak rozpoznać lokalizację, która przyniesie zyski z inwestycji. Inwestowanie w apartamenty na wynajem to atrakcyjny sposób lokowania kapitału, ale wymaga uwzgl...
Dlaczego warto inwestować w Zakopanem?
Kiedy ostatnio odwiedziłeś Zakopane? Rewelacyjna lokalizacja i bliskość Tatr przyciągają! Przeczytaj, dlaczego warto inwestować w Zakopanem i jak to robić z głową. Zakopane od lat bije rekordy popularności wśród inwestorów. Stabilne i rentown...
Zadzwoń
Zadzwoń
envelopephone-handsetmap-markercross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram